10 yaşındaki Halil’in yardım çağrısına Haluk Levent yetişti

Ünlü sanatçı Haluk Levent, 10 yaşındaki Halil’in çağrısına cevap verdi. Levent’in kurucusu olduğu AHBAP derneği küçük çocuğun biyonik kulak alması için gerekli olan masrafları karşıladı.

“BİR SANATÇININ DUYARLI OLMASI BİZİ SEVİNDİRDİ”
Ünlü sanatçı sayesinde biyonik kulağına kavuşan Halil’in annesi Şükran Çelik, “Bir sanatçının bu kadar duyarlı olması bizi çok sevindirdi” dedi. Şükran Çelik (34), 11 yıl önce oto tamircisi olan Sinan Çelik ile evlendi. Bu evlilikten bir yıl sonra Halil ismini verdikleri çocukları dünyaya geldi. Ancak yapılan işitme testinde Halil’in duymadığı ortaya çıktı. Bunun üzerine Halil Çelik’e biyonik kulak takıldı. Bu sayede Halil duyup konuşabildi. Çiftin Halil’den 3 yıl sonra ise fiziksel engelli Çınar ismini verdikleri bir çocukları daha oldu.

HALUK LEVENT OLMASA DUYMAYACAKTI”
Kulaklığın alınmasına çok sevinen anne Şükran Çelik, hemen Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Halil Avcı Duyma Engelliler Merkezine giderek yeni kulaklığı oğluna taktırdı. Yeni kulaklık ile daha iyi duyan Halil Çelik çok mutlu oldu. Anne Çelik ise bir sanatçının bu tür olaylara duyarlı olmasına çok sevindiklerini belirterek, “Oğlum Haluk Levent olmasa artık duyamayacaktı. Bu saatten sonra onun sayesinde duyuyor. Bizim çok mutlu etti ona çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.